• BIST 1.127
  • Altın 442,095
  • Dolar 6,9718
  • Euro 8,1794
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 31 °C
  • Hakkari 31 °C
  • Van 26 °C
  • Diyarbakır 37 °C
  • Şırnak 36 °C
  • İzmir 33 °C
  • Muş 26 °C
  • Ağrı 26 °C
  • Kars 20 °C
  » »

  Beşiktaşlılar ağlama duvarında Fener'e küfür etti ortalık karıştı

  Beşiktaşlılar ağlama duvarında Fener'e küfür etti ortalık karıştı
  Beşiktaşlı oldukları iddia edilen 3 kişinin Kudüs’te bulunan Ağlama Duvarı’ndaki görüntüleri yayınladı.

  kişisel Facebook hesabından Beşiktaşlı oldukları iddia edilen 3 kişinin (belki de 4) Kudüs’te bulunan Ağlama Duvarı’nda,görüntüleri çeken şahsın belirtilmediği bir video yayınladı.

  Yayınlanan videodaki şahısların Beşiktaşlı oldukları üzerlerindeki atkılardan tahmin edilmektedir, ayrıcabaşlarında da Kippalar mevcuttur.Tabii ki ne yasal ne de vicdani, hatta dini açıdan da kişinin hangi futbol takımının taraftarı olduğuna bakılmaksızın bu dini mekanda dua etmesinin bir sakıncası yoktur. Ancak videodaki şahıslar Ağlama Duvarı önünde “Fenerbahçe (dikkatinizi çekerim Fenerbahçelilerin demiyorlar) ananın a...’ı” diyorlar. Tabii ki yanlış bir Türkçe. Fenerbahçe sadece bir futbol kulübünün ismidir. Bir futbol kulübünün anası olamayacağı gibi,doğal olarak olmayan anasının üreme organı da olamaz.Eğer “Fenerbahçelilerin anasının şeyi” diye küfür etmek yerine dua etselerdi yine de anlamsız olurdu. Çünkü ne talep ettikleri açık değil. “Fenerbahçe’nin anasının a..” derken ne istediler bilmiyoruz.

  Bu mekanda böylesi bir saygısızlık etmeleri, hem de bu sözleri etrafındakilerinin neredeyse duyamayacakları şekilde söylemeleri ne denli bir yasal suçtur, kestiremiyorum. Ancak bu saygısızlık, taktıkları ve Beşiktaşlı oldukları izlenimine yol açan atkılara göre Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) camiasına sürülmüş bir lekedir.

  Kuşkusuz, bu saygısızlığın en fazla BJK yönetimini ve taraftarlarını ilgilendirmesi ve varsa bir Kulüp yaptırımının yapılması o yönetimin tasarrufundadır. Bunlara ek olarak,söz konusu videonun altındaki yorumlardan birkaçını alıntıladım.

  Önce videoyu sayfasında yayınlayan Sayın Cem Polatoğlu’nunyanındaki mesajı aynen şöyle:

  “Yer: İsrail-Kudüs (Ağlama Duvarı)
  Kişiler: BJK taraftarları
  Konu: Fenerbahçe ananın a..

  aferin size...”

  İbrahim Canatan: Kendilerineyakışanıyapmışlar

  Olgun Olgun: Gereksizhareketler

  Cem Polatoğlu: Bravo. Bununadıtaraftarlıkdeğil. Terbiyesizlik

  Ayşe Kansu Novalic: Bir ibadetyerineyapılansaygısızlık, Beşiktaştaraftarınahiçyakışmamış. HoşgörüedebiyatıyapanTürkhalkına hele hiççç.. Sonrabirigelipcamivbyerlerdesaygısızlıkedincekitlehalindecinnetdurumuoluyor. Saygı 

  Yurdagül Şengül: Allah kahretsin adam kılığına bürünüp soytarılık yapan bu dinsiz,imansızlardan bıktım.

  Gabi Moreno: Bu aşağılıklarduaetsinlerbuçirkineylemidemokratikbirülkeolanİsrael'degerçekleştirmişler. AynıiğrençliğiKabe'deyapsalardıvebugörüntüleri S. ArabistanmakamlarıbirşekildeizlemişolsalardışimdikelleleriçoktanuçurulmuştuYa da fanatikislamcılartarafındandünyanın her yerindeonlarınkafalarınıkesmekiçinaranıyorolacaklardı...

  Vegat Karabekir: Bir Beşiktaştaraftarıolarakbunuyapanlarışiddetlekınıyorum.İnsanlarınkutsallarınasaygı ltf.

  Yusuf Kadir Tiken: HiçbirmüslümanYahuditakkesigiyipağlamaduvarınagitmez o terbiyesizler de sizdenbirileriallahsizleriıslahetsin

  Rafael Sadi: Yusuf Bey videoyu 5. kez izledim. Ancak adamların Fenerbahçe ye küfür ettiklerini duyabildim. İlk duyduklarımda fonda bir ilahi sesi doğru anlaşılmasını engelliyordu. Sonuç olarak adamların kendi saygısızlığı ve terbiyesizlikleri kesinleşmiş oluyor benim için.Ancak yine de herhangi dine mensup birinin oraya gidip kippa giymesinin yanlış olduğu konusunda hemfikir değilim.

  Rafael Sadi

  Odatv.com